№ п/п | Намінацыя | | Пераможцы |
8-12 гадоў | 13-16 гадоў |
1 | Тэкстыль | I | ШкрыгуноваВікторыя, Якубава Ксенія ДУА «Цэнтрдзіцячай творчасці г. Лунінца» г. Мікашэвічы, «Майстэрня творчасці» | Канапацкая Алеся, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца», «Здольныя ручкі» |
II | Арканнікава Валерыя, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца», «Мастацкае пляценне» | --/-- |
III | Галактыёнаў Алег, Ярмоліч Андрэй, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца» г. Мікашэвічы, “Рукадзелле” | Балбуцкі Ілля, Таболіч Аляксей, “ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Мікашэвічы”, “Тэхнічная і мастацкая творчасць” |
Насеня Аляксандра, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца» г. Мікашэвічы, «Залатая саломка» |
2 | Выцінанка | I | Тапільская Вераніка, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца», “Дэкаратыўны дызайн” | --/-- |
II | Калянковіч Анастасія, ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Лунінца”, “Выцінанка” | --/-- |
III | Юхневіч Валерыя, ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Лунінца”, “Выцінанка” | --/-- |
3 | Сюжэтная кампазіцыя | I | --/-- | Сігава Вера, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца», «Мастацкае пляценне» |
II | --/-- | Крывулец Крысціна, Гатчэня Марына, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца» г. Мікашэвічы, “Юны мастак” |
III | Невядомская Святлана, Гарэгляд Анастасія, ДУА “Палеская сярэдняя школа”, “Здольныя рукі” | Казлоўская Таццяна, ДУА “Палеская сярэдняя школа” |
4 | Сувенір-падарунак | I | Жырчук Ксенія, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасціг. Лунінца», “Здольныя ручкі” | --/-- |
II | Яцушкевіч Таццяна, ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Лунінца”, “Фантазёры” | --/-- |
III | Войткус Іван, ДУА “Мікашэвічская гімназія ім. В.І. Нядзведскага” | --/-- |
5 | Паштоўка-віншаванне | I | Сумарэвіч Каміла, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца», “Дэкаратыўны дызайн” | --/-- |
II | --/-- | --/-- |
III | --/-- | --/-- |
6 | Лялька | I | Сайко Уладзіслаў, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца», “Чароўны пэндзлік” | --/-- |
II | Таненя Юрый, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца» г. Мікашэвічы, “Разьба па дрэве” | --/-- |
III | Рахацэвіч Аляксандр, Рахацэвіч Ангеліна, ДУА “Рэдзігераўская сярэдняя школа” | --/-- |
7 | Цацка | I | --/-- | --/-- |
II | Крываў Ягор, ДУА “Мікашэвічская гімназія ім. В.І. Нядзведскага” | --/-- |
III | Коваль Ганна, ДУА “Дварэцкая яслі-сад-сярэдняя школа”, “Дэкупаж” | --/-- |
8 | Кераміка | I | --/-- | --/-- |
II | Калектыўная работа “Зімовы Анёл”, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца», “Беларуская кераміка” | --/-- |
III | Калектыўная работа “Козачка”, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца», “Беларуская кераміка” | --/-- |
9 | Мастацкі роспіс | I | Гопта Анастасія, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца» г. Мікашэвічы, “Бацік” | Кузьміцкая Аляксандра, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца», “Зрабі сам” |
II | --/-- | Насеня Лізавета, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца», “Зрабі сам” |
III | --/-- | --/-- |
10 | Мастацкая саломка | I | Каховіч Дар’я, ДУА «Цэнтр дзіцячай творчасці г. Лунінца», “Чароўная саломка” | --/-- |
II | --/-- | --/-- |
III | --/-- | --/-- |